Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup Hepsi Fan Ailesi'ne Hoşgeldiniz!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Erol Budan

YazarMesaj
'nRhyT
Moderatör
Moderatör
'nRhyT

Erol Budan Empty
MesajKonu: Erol Budan   Erol Budan EmptyÇarş. Mart 03, 2010 3:23 pm

Şarkı Sözü Yazarı,Besteci,Yorumcu,Müzik Yapımcısı 24/04/1961 Fatih/İstanbul Doğumlu ; Aslen Tekirdağ lıdır.1980li Yıllardan Sonra İcra Edilen Yeni Nesil Arabesk Müziğin Sözü Geçen Önemli Emekçilerindendir . Genellikle "Koparamam Kalbimi , Arkadaşça Sevsen , Gülmesini Bil , O Kadın , Suçlu , Nerdesiniz Dostlarım , Hayat Kadını , Sevmedim Sevemedim , Gençliğim , Sevecekse , Neyim Var , Neylesin , Sonum Olursun , Sarhoşluğum , Olmaz Böyle ,Sen Varsın ,Umrundamı , Git Ne Halin Varsa Gör , Harabe Gönlüm(Uçurumun Kenarı) , Ettiğini Bulursun , Aynı Duygular , Kalbim Senin Kölenmi , Ayrılalım , Azad Et Gönlümü , Güldürme Beni , Benden Sana Ne , Ahım Kaldı , Sokaklardayım , Yasak Aşk , Bana Yakışır , Mektepli , KaraÇiçek(Surdibinde Devriye Var) , Dert Babası , Yorgun Bakışlar , Tanrıça , Feryat , Seyreylerem , Izdırap Kervanları , Tanımadınmı , Resimlerde Kaldık , Anlat Arkadaş , İnat , Sensiz Yaşanırmı , Sevemem , Ateşlere Attın Beni , Taş Kalpli , Söküp Attım Kalbimden , Tesadüf , Neden Ayrıldık Biz , Kopuk ,Kendimi Kandırıyorum , Kapanmayan Yarasın , Berduş Gönlüm , Değilmi , Ararsın , İnkar Etme , Bir Yapraktım Dalımda , Kendime Hayrım Yok , Bambaşka , Özür Dilerim , Meyhane Köşesi , Öldürsende Farketmez , Hayatımla Oynuyorsun , Dünya Malı ,Ölüp Gideceğim , Dedim Ya(Allah Değilsin) , Gecelerden Bir Gece , Gözlerinde , Kaçıncı , Ömrümü Yedin , Yaralarım , Yıkıpta Gitme , Yatacak Yerin Yok , Kendin Bilirsin , Aşk Acısı , Bilseydim Yar " Adlı Eserleriyle Bilinir Ve Sevilir. Bas Bariton Bir Sese Sahiptir . İlk Müzik Derslerini TRT Halk Müziği Bağlama Üstadı Orhan Dağlı' dan Almıştır . Müzikle Profesyonel Olarak İlgilenmeden Önce Değişik Birçok İşte İşçi Olarak Çalışmıştır . Bağlama Adlı Enstürüman'a İleri Derecede Vakıftır . Solistliğe Başlamadan Önce Yıllarca Şarkı Sözü Yazarlığı ve Bestekarlık Yapmıştır . Erol Budan 'ın Kendi Firması Olan Bahar Plak Ve Kasetçilik Etiketi İle Ürettiği Toplam Dokuz Adet Yasal Albümü Vardır .Evli ve İki Çocuk Babasıdır.

Erol Budan
1 sayfadaki 1 sayfası